Utrensning föreningslokal och trädgårdsförråd

Hej,

På Söndag den 26e fortsätter vi vårt arbete med att göra föreningen trevligare och fräschare, vi kommer då att tömma föreningslokalen på skräp och bråte så att vi kan använda hela vår föreningslokal för aktiviteter i framtiden. Vi kommer även att fräscha upp och uppdatera vårt trädgårdsförråd så att det innehåller lämpliga verktyg för en eventuell trädgårdsgrupp i vår.

Så om ni ser ett gäng gubbar och gummor springer runt på Söndag med saker ur föreningslokalen så är det inte inbrottstjyvar 🙂

Vi ser som vanligt gärna att ni skickar in tips och förbättringsförslag till styrelsen, högt som lågt så att vi får en bild av vad ni som medlemmar önskar i vår förening. Ring, maila eller hugg tag i någon från styrelsen så tar vi upp ärendet på nästa styrelsemöte.

Mvh, Styrelsen